
Led Power Bulb Driver
Price: 280.00 INR / Piece
(250.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Brand | Orien |
| Input Voltage | 180-220V |
| Output Power | 12W |
| Dimensions | 100x50mm |
| Material | PCB, components |
| Efficiency | 85% |
| Certification | CE |
| Usage | Powering LED bulbs and similar lighting systems |
| Features | Efficient power, Reliable operation, LED lighting, Compact design, Long lifespan, Easy installation |
| Product Type | LED Power Bulb Driver |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 150 |
| Price | 250.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 10 |
| GSTIN | 12% |
| Brand Name | A. A. Electronic Systems |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Product Overview
Key Features
Its Product Details are:
Brand :Orien
nput Voltage(V) :180 to 220 V
Output Power(W) :12 W
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. A. Electronic Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from A. A. Electronic Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
7
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAJPK3586A1ZP
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAJPK3586A1ZP
Noida, Uttar Pradesh
Address
Plot No. A-202, Sector 63 Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
led bulb driver in Noida
Report incorrect details







































