
Led Bulb Drivers By Purek Lighting Llp
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 85-265VAC |
| Output Current | 350mA |
| Output Voltage | DC 36V |
| Power | 7-9W |
| Dimensions | 50x30x15 mm |
| Material | PCB, components |
| Weight | 25g |
| Features | High power factor, Long life, 2 year warranty, Good prices, Compact size, Easy installation, Reliable performance |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
led bulb drivers
common for 5,7,9w bulbs.
skd (semi knocked down) ,raw material also available
bottleneck and regular shapes also available.
high power factor,2 year warranty.
quality product at good prices.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Purek Lighting LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Purek Lighting LLP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AASFP1159P1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AASFP1159P1ZI
Gurugram, Haryana
managing director
Mr. Rohit Gandhi
Address
446/7, Kadipur Industrial Area, Gurugram, Haryana, India
Report incorrect details






























