






Led Pick & Place Machine - Automatic Grade: Automatic
Price: 649000.00 INR
(550000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
649000.00 INR / Unit
Weight :
150.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White & Blue (As shown) |
| Product Type | PCB Manufacture |
| Material | ss |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Processing Type | SMT (Surface Mount Technology) LED Pick and Place |
| Voltage | 220 240 Volt (v) |
| Power | Electric Volt (v) |
| FOB Port | New Delhi |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cheque, Cash on Delivery (COD) |
| Supply Ability | 3 Per Week |
| Delivery Time | 1 |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Height | 350.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 750.00 cm |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 3 |
| Currency | INR |
| Color | White & Blue (As shown) |
| Brand Name | CHarmight and Zengbang |
| MRP | 649000.00 INR |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 960.00 cm |
| Unit Type | Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 150.00 Kilogram |
| Price | 550000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Type | actual |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AABCD4607Q1ZE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCD4607Q1ZE
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Vipin Choudhary
Members since
1 Years
Address
Lower Gf Floor, S-131, Panchsheel Park, New Delhi, Delhi, 110017, India
Report incorrect details




























