
Led Parcan Lights - 54 X 3w Rgb 3 In 1 | 180w Power Consumption, 25â° Beam Angle, 8 Dmx Channels, Sound Active & Master-slave Modes, Ip20 Rated
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power supply | AC 100~240 V,50~60Hz |
| Power consumption | 180W |
| LED units | 54 x 3W RGB 3 in 1 |
| Beam angle | 25° |
| DMX channels | 8 channels |
| Protection rating | IP20 |
| Working environment | indoor, -20°C~40°C |
| Features | RGB lighting, DMX control, Sound active, Master-slave, Wide beam |
Product Overview
Key Features
Power supply- AC 100~240 V,50~60Hz;
Power consumption- 180W;
LED units: 54 x 3W RGB 3 in 1;
Beam angle: 25A ;
DMX channels: 8 channels;
Play mode: sound active,Auto;
DMX,Master-slave;
Protection rating: IP20;
Working environment: indoor, -20a i 40a ;
DRIVER MADE IN TAIWAN;CASING & ASSEMBLING IN CHINA. This is our own brand and wholesaler.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rubine International (Pvt) Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Rubine International (Pvt) Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Manager
Mr. Nirmal Kumar
Address
NO:B2, Kumphat complex, Amjikarai, Chennai, Tamil Nadu, 600029, India
led par light in Chennai
Report incorrect details
































