
Led Par Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100 Piece
In Stock
Product Specifications
| Surface Finish | Powder Coated |
| Weight | 1.08 Kg |
| Features | Energy Efficient, Long Life, High Brightness, Adjustable Angle |
| Thickness | 3 mm |
| Usage & Applications | Stage Lighting, Events, Parties, Architectural Lighting |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Product Type | LED Par Light |
| Material | Aluminum Die Cast |
| Rated Power | 18W |
| Length | 180 mm |
| Voltage | AC 85-265V |
| Lighting | LED |
| Input Voltage | 85-265V AC |
| Working Temperature | -20C to 50C |
| Rated Current | 0.2A |
| Socket | Standard |
| Color | RGB (Red, Green, Blue) |
| Height | 210 mm |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
25
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAGCC5759F1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAGCC5759F1ZG
Alwar, Rajasthan
Marketing Manager
Mr. Joginder Boora
Address
Plot No.H-1-326, Riico Industrial Area, Khushkhera, Tijara Bhiwadi, Alwar, Rajasthan, 301019, India
Report incorrect details


































