
Led Par Light - Aluminum Alloy, 95*82 Mm, Silver | Adjustable Beam Angle, Ip65 Waterproof, 7w Power, Long Lifespan, Easy Installation
Price: 6 USD / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
3000 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum alloy |
| Dimensions | 95 * 82 mm |
| LED type | Epistar chips |
| Input voltage | AC100-240V |
| Beam angle | 30°/40° |
| IP rating | IP65 |
| Color temperature | 5000-6300K (White), 3100K (Warm White) |
| Features | Energy saving, Long lifespan, High brightness, Adjustable beam, Durable housing |
Product Overview
Key Features
Product: LED Par Light
Item No.: MR16 / GU10 / E27 / E14 - 3*1W
Model No.: MX-PAR30-7W-05
Light Source: 7*1W (Epistar chips / Bridge Lux)
Chip: Epistar chips
Input Voltage: AC100-240V,50-60Hz
Beam Angle: 30A /40A , Adjustable
Operating Temp: : -10A C-45A C
Housing: Aluminum Alloy
IP class: IP65
LED Lifespan: 30 000H
Size(mm) 95 * 82
Color White, Warm White
Luminous Flux: White:600-630lm Warm white:550-600lm
Color Temp: White: 5000-6300K,Warm white:3100kA 200k
Color Rendering: a Y75Ra
Connector: E27 Socket (or E14/E26)
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Xiamen Top-Succeed Electronic Co.,Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Xiamen Top-Succeed Electronic Co.,Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Xiamen, Fujian
Name
Ms. Mila Chen
Address
RIHUA Building 8 #, No. 2, Xinfeng Road Torch HI-TECH Zone, Xiamen, Fujian, 361006, China
led par light in Xiamen
Report incorrect details






































