
Led Par-30 Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | PAR30 |
| Wattage | 9W |
| Voltage | 100/220V |
| CCT | 2700-6500K |
| Lumen | 560lm |
| CRI | >80 |
| Lifetime | 50000 hours |
| Cap | E27 |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Bright light, Durable, Versatile |
Product Overview
Key Features
Watt : 9
Voltage : 100/220
CCT : 2700 - 6500
Lumen : 560
CRI : >80
Life time : 50000 hrs
Cap : E27
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shanghai Zhonghailong New Energy Co.,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Shanghai Zhonghailong New Energy Co.,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2011
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shanghai, Shanghai
Name
Mr. Asuka Wang
Address
F-2, Zhonghailong Technology Building, 1416 YangShuPu Road, Shanghai, Shanghai, 200090, China
led par light in Shanghai
Report incorrect details









































