
Led Garden Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Shiddhi Vinayak
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 12x8x6 cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 12V |
| Lumens | 800 lm |
| IP Rating | IP65 |
| Color Temperature | 3000K |
| Features | Bright illumination, Long lifespan, Elegant design, Easy installation, Durable material, Energy efficient, Weather resistant |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per requirement Per Month |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton Boxes. |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Africa, Eastern Europe, Australia, Middle East, South America, Asia, Central America, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Bussiness Head
Mr. Bittu Gupta
Address
WB-206, First Floor, Shakarpur, Near To Krishna Mandir, Delhi, Delhi, 110092, India
led garden light in Delhi
Report incorrect details































