


Led Bulb
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
100
Brand Name :
Shiddhi Vinayak
In Stock
Product Specifications
| Wattage | 7W |
| Material | Plastic |
| Base Type | Bayonet |
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Luminous Flux | 600-800lm |
| Dimensions | 60x60mm |
| Usage | Residential and commercial lighting |
| Features | Bright light, Long life, Energy saving, Easy install, Durable design |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per requirement Per Month |
| Delivery Time | 2 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Carton Boxes. |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, South America, Western Europe, Africa, Central America, Middle East, Asia, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Bussiness Head
Mr. Bittu Gupta
Address
WB-206, First Floor, Shakarpur, Near To Krishna Mandir, Delhi, Delhi, 110092, India
led bulbs in Delhi
Report incorrect details
































