
Led Focus Light - Ceramic/plastic Construction, Round/rectangular Shape | Indoor Application, B27 Base, 5700k White Color Temperature, Multicolor Light
Price: 728.00 INR / Piece
(650.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 10x5x5 cm |
| Wattage | 7W |
| Voltage | 220V |
| Color Temperature | 5700K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Beam Angle | 30 degrees |
| Features | Bright illumination, Energy efficient, Adjustable focus, Stylish design, Easy installation, Durable material, Long lifespan, Versatile use |
| Light Color | Multicolor |
| Shape | Round/Rectangular |
| Color | White |
| Product Type | Led Focus Light |
| Base | B27 |
| Input Voltage | 225 V |
| Application | Indoor |
| Main Domestic Market | All India |
| Color Temperature | 5700K |
| Mop | 5 |
| Light Color | Multicolor |
| Unit Type | Piece/Pieces, Piece/Pieces, Piece/Pieces |
| Price | 650.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Color | White |
| Stock Quantity | 100 |
| Brand Name | SYKZ LED |
| GSTIN | 12% |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces, Piece/Pieces, Piece/Pieces |
| Moq | 5 |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
| Minimum Order Quantity | 5 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AGQPM1565N1ZS
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AGQPM1565N1ZS
Sonipat, Haryana
Proprietor
Mr Bharat Mehta
Address
Janti Road, Radhe-2 Dharmkanta, Neelkanth Impex, Kundli Industrial Area, Kundli, Sonipat, Haryana, 131028, India
led focus light in Sonipat
Report incorrect details



































