
Led Flood Lights By Advance Lights
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 10W |
| Features | High Brightness, Energy Saving, Long Lifespan, Durable, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADVANCE LIGHTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from ADVANCE LIGHTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
9
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vijay Kishan Raisinghani
Address
463/64, Soba Market, Shop No-15, Budhwar Peth, Pune, Maharashtra, 411002, India
Report incorrect details





































