
Led Flood Lights - High-performance Design | Optimal-grade Raw Materials, Extended Service Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 10W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Wide beam angle, IP65 rating, Easy installation |
| Payment Terms | Paypal, Others, Western Union, Telegraphic Transfer (T/T) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Western Europe, Africa, Middle East, South America, Asia, Central America |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Volt Energy Saver has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Volt Energy Saver at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Dipan Shah
Address
6, Tanishqu-1 bunlgow, Near CIMS hospital, Science city, Sola, Ahmedabad, Gujarat, 380060, India
Report incorrect details

































