
Led Flood Lights - High Quality Raw Material, Durable Design, Energy Efficient Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long life, High brightness, Durable, Low maintenance, Weatherproof, Easy installation, Wide beam angle |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Others, Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Export Market(s) | Australia, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Wonderx Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Wonderx Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
8
Establishment
1992
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AIUPB6450F1Z7
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cheque, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AIUPB6450F1Z7
Delhi, Delhi
Director
Mr Deepak Bansal
Address
Plot No 18-19A/10 &3, Oberoi Compound, Dilshad Garden Industrial Area, Delhi, Delhi, 110095, India
Report incorrect details
































