
Led Flood Light
Price Trend: 5000-700000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Power | 50W |
| LED type | SMD |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 200x150x50mm |
| Weight | 1kg |
| IP Rating | 65 |
| Warranty | 2 years |
| Features | High brightness Long lifespan Energy efficient Durable design Easy installation Wide beam angle Cost effective |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 4-6 Week |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AJXPB8200D1ZC
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AJXPB8200D1ZC
Jalgaon, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Sales Marketing Head
Mr. Ulhas Bhangale
Address
Plot No. 17/62, 1st Floor, Vidyut Colony, Near Shiv Colony, Jalgaon, Maharashtra, 425001, India
Report incorrect details































