


Led Flood Light
Price Trend: 750.00 - 12000.00 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
25
Brand Name :
V Led
In Stock
Product Specifications
| Material | Polycarbonate |
| Dimensions | 15x10x5 cm |
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 5000lm |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP65 |
| Features | Bright light, Low voltage, Energy saving, Long lifespan, Easy install, Durable design, Stylish look, Low maintenance |
| FOB Port | Ahmedabad |
| Supply Ability | 50 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As per requirement |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CDQPS5925R1ZG
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CDQPS5925R1ZG
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr Dhruv Shah
Address
M17 /118, Near Azad Apartment /2, Behind. Sahajanand College, Ambawadi, Ahmedabad, Gujarat, 380015, India
Report incorrect details



































