
Led Flood Light - Aluminum, 15x10x5 Cm, Ip65, 50w, 220v | Bright Light, Durable, Weatherproof, Easy Install, Energy Saving, Long Lasting
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10
Brand Name :
Hbl Lighting
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 15x10x5 cm |
| LED Type | SMD |
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| IP Rating | 65 |
| Warranty | 2 years |
| Features | Bright light, Energy saving, Long lasting, Easy install, Weatherproof, Durable, Cost effective |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Packaging Details | Packed in cartons. |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AIKPK0175C1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AIKPK0175C1ZM
Gurugram, Haryana
Name
Mr. Shyam Sunder
Address
Mata Road, Sheetla Colony, Near Dushera Ground, Opp. Sec-5, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details




































