
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
10-20
Brand Name :
Leagko Led & Electricals
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 12x8x4 inches |
| Wattage | 50W |
| Lumens | 5000lm |
| Color Temperature | 6000K |
| IP Rating | IP65 |
| Warranty | 2 years |
| Features | Bright illumination, Energy saving, Long lifespan, Durable, Easy Installation |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEV ADI FOOD PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from DEV ADI FOOD PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer
Employee Count
20
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Deepak
Address
104, Shamnath Residency, Lane No 5, Jawalkar Nagar, Pimple Guruv, Pune, Maharashtra, 411061, India
Report incorrect details





























