
Led Street Lighting
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Leagko Led & Electricals
In Stock
Product Specifications
| Power | 15W |
| LED Type | SMD |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 150x50x60 mm |
| Ingress Protection | IP65 |
| Usage | Street, highway, by lanes |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable design, Bright illumination, Easy install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DEV ADI FOOD PRODUCTS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from DEV ADI FOOD PRODUCTS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Manufacturer
Employee Count
20
Establishment
2014
Working Days
Monday To Saturday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Deepak
Address
104, Shamnath Residency, Lane No 5, Jawalkar Nagar, Pimple Guruv, Pune, Maharashtra, 411061, India
led street lights in Pune
Report incorrect details









































