
Led Flood Light - High Luminance Efficiency, Long-life Water-resistant Design, Uniform Brightness And Stable Power Supply
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 15x15x10 cm |
| Wattage | 50W |
| Lumens | 5000lm |
| IP Rating | IP65 |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 2 years |
| Features | High luminance, Low power, Long life, Water resistant, Uniform light, Stable power |
Product Overview
Key Features
- Realize excellent light efficiency and high luminance
- Reduce power costs by lowering power consumption
- Reduce costs by minimizing maintenance
- Reduce replacement costs by products with longer-life
- Realize the safe underwater usability by excellent water-resistance design
- Realize stable uniformity by excellent luminous design
- Realize stable power supply by efficient converter design
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, H L SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Relays in bulk from H L SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hwasung, Kyeonggi
Director
Mrs. Soo Jin Lee
Address
211-5, Ssanghak-Ri, Bibong-Myeon, Hwasung, Kyeonggi, 445-841, Korea South
Report incorrect details





































