
Led Panel Light (600x600size)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Panel |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Indoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 100-260V |
| Size | 600x600mm |
| Power | 44W |
| Features | Energy efficient, Long life, High lumen output, Even light distribution, Easy installation, Durable, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Power Consumption (Typ.) : 44 W
Input Voltage : 100-260 V
Power Factor : 0.9 a PF
Input Frequency : 50/60 Hz
Luminous Efficiency : 82-87 lm/W
Total Luminous Flux : 3,820 lm
Life Time : 50,000 Hrs
Color Rendering : 80 or 70 Ra
Operating Temperature : -20~+60 a
Color Temperature : 6,500K K
Beam Angle : 120 A
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, H L SOLUTION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from H L SOLUTION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hwasung, Kyeonggi
Director
Mrs. Soo Jin Lee
Address
211-5, Ssanghak-Ri, Bibong-Myeon, Hwasung, Kyeonggi, 445-841, Korea South
led panel light in Hwasung
Report incorrect details










































