
Led Flood Light 36w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 36W |
| LED Type | SMD |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 200x150x50mm |
| IP Rating | 65 |
| Weight | 1kg |
| Usage | Outdoor area lighting, such as parking lots, stadiums, or building exteriors |
| Features | High Output, Long Life, Energy Efficient, Durable Design, Easy Install |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JAI MARUTHI ENERGIES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from JAI MARUTHI ENERGIES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Director
Mr. M. Karthikeyan
Address
Plot No. C-295, Cheranmanagar, Vilankurichi Road, Coimbatore, Tamil Nadu, 641035, India
Report incorrect details




























