
Led Flood Light - High-performance Design, Cost-effective Quality Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 100W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, High brightness, Waterproof, Durable, Easy installation |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100000 |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Western Europe, Central America, South America, Asia |
| Certifications | SAA/CE/CB/ROHS |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Luman Environmental Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Outdoor Lighting in bulk from Luman Environmental Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Ou Norman
Address
Rm 409, Building 1 District 30, Hi-Tech Park, No. 2 Kefa Road, Nashan District Shenzhen, China Shenzhen, Guangdong, 518000, China
Report incorrect details





































