
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 5000lm |
| IP rating | 65 |
| Warranty | 5 years |
| Features | Bright light, Long life, Easy Install, Perfect Design, Low energy |
Product Overview
Key Features
Features :
Long service life
Perfect design
Easy installation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GOGREEN VENTURES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from GOGREEN VENTURES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
1995
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vijay R. Wani
Address
SHOP NO. 3, SANGITA APT., NEAR GANESH CINEMA, CHARAI, EDULJI X ROAD, Thane, Maharashtra, 400601, India
Report incorrect details





































