
Led Flood Light - High Grade Materials , Durable Precision Engineering For Ultimate Customer Satisfaction
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Unilight Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from Unilight Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Partner
Mr. Nikhil Agarwal
Address
No. 169, New Atish Market, Mansarovar, Jaipur, Rajasthan, 302020, India
Report incorrect details































