
Led Flame Proof Flood Light By Ideal Lighting Systeam Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 12x10x8 inches |
| Wattage | 50W |
| Voltage | 220V |
| IP Rating | IP65 |
| Lumens | 5000lm |
| Weight | 2kg |
| Features | High brightness, Low energy, Long lifespan, Flame proof, Durable, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ideal Lighting Systeam Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Ideal Lighting Systeam Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ankleshwar, Gujarat
Marketing Head
Mr. Suresh Lakkad
Address
Plot No-209/9, Weboffice Road, G.I.D.C., Near Mann Enterprise, Ankleshwar, Gujarat, 393002, India
Report incorrect details



































