
Led Bulb - High Quality Raw Material, Energy Efficient Design , Customized Options Available
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum, Plastic |
| Dimensions | 60x120mm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| Lumens | 800lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | E27 |
| Features | High Efficiency, Low Consumption, Long Lifespan, Bright Light, Easy Install, Durable Design, Cost Effective, Energy Saving |
| Payment Terms | Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HKU LED LIGHTING SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from HKU LED LIGHTING SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
157
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BDLPM0592A2ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BDLPM0592A2ZP
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Uday Mondal
Address
I-144, Street No-7, Hari Nagar Ext., Jaitpur, Badarpur, New Delhi, Delhi, 110044, India
led bulb in New Delhi
Report incorrect details





































