
Led Bulb - Energy Efficient Design , Instant Brightness And Warm Light Experience
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulb |
| Color | White |
| Light color | Warm White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 9W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 9W |
| Features | Energy Saving, Long Life, Instant Brightness, Durable, Environment Friendly |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Orange Hiend has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Bulbs & Tubelight in bulk from Orange Hiend at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Marketing Manager
Mr. Shrichand Kumar
Address
Plot No.40/2, Lower Ground Floor, Chittaranjan Park, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details

































