
Led Bulb 7w - High-quality Components, Compact Design | Easy To Install, Low Power Consumption
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Bulb |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Application | Indoor |
| Light color | Warm White |
| Input voltage | 220V |
| Size | 7W |
| Warranty | 1 Year |
| Power | 7W |
| Features | Easy install, Compact size, Low power |
Product Overview
Key Features
Features:
Easy to install
Compact size
Low power consumption
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, POWER ELECTRICALS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from POWER ELECTRICALS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
PROPRIETOR
Mr. Pankaj Jain
Address
PL.No.5-2-174/2, R P Road, Opp Yegnaiah Petrol Pump, Secunderabad, Telangana, 500003, India
Report incorrect details







































