
Ldpe Agglo
Price: 100.00 INR
(100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Density | 0.91-0.94 g/cm³ |
| Melting Point | 105-115 °C |
| Form | Agglomerated |
| Color | White |
| Moisture Content | <0.5% |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Features | High Quality, Recyclable, Durable, Cost-Effective, Versatile |
| Price | 100.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Kilograms/Kilograms |
| Brand Name | SAN PLASTIC |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAN PLASTIC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Plastic Raw Material from SAN PLASTIC at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Service Provider, Supplier
Employee Count
18
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AAEFD4092M1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAEFD4092M1ZA
Gandhidham, Gujarat
Sales Manager
Mr Rishub Pitrola
Address
Plot No. 25, 26 & 27 Sector 10B, Bansal Industrial Estate, Light Industrial Area, Gandhidham, Gujarat, 370201, India
plastic granules in Gandhidham
Report incorrect details







































