
Ld Plastic Granules - Premium Grade Ldpe Material | Manufactured To International Standards, Proven Technology, Quality Assured
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | LDPE |
| Color | Off-white |
| Density | 0.91 g/cm³ |
| Melt Flow Index(MFI) | 2-10 g/10min |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Injection molding, film extrusion, blow molding |
| Packaging | 25kg bags |
| Features | Durable, Versatile, High-quality, Cost-effective, Recyclable |
Product Overview
Key Features
Employee Count
3
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhavnagar, Gujarat
Name
Mr. Tushar Patel
Address
umil compound,opp vip industries park, Bhavnagar, Gujarat, 364006, India
ld plastic granules in Bhavnagar
Report incorrect details



































