
Laptop Adapters - High Grade Material | Reliable Performance, Wide Compatibility, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19.5V |
| Output Current | 4.62A |
| Connector Type | Dell |
| Cable Length | 1.5m |
| Dimensions | 15x8x4cm |
| Weight | 300g |
| Features | Fast Charging, Battery Life, High Quality, Compatible, Precision Control |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Classic Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Power Supplies in bulk from Classic Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1997
GST NO
03AJJPK2342M1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AJJPK2342M1Z9
Ludhiana, Punjab
PROPRIETOR
Mr. Arun Chaudhry
Address
Shop Number-16, Sidhu Market, Model Gram, Kochar Market Chowk, B/S National Insurance, Ludhiana, Punjab, 141001, India
laptop adapter in Ludhiana
Report incorrect details








































