
Laptop Adapter - High-quality Raw Material | Durable, Reliable Performance, Expert Quality Check
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | AC Adapter |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 19V |
| Output Current | 4.74A |
| Connector Size | 5.5x2.5mm |
| Usage | Power laptops and other devices with compatible connectors |
| Certification | CE |
| Features | Power supply, Laptop charging, Reliable power, Efficient design, Compact size |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, E-SUN Technology Co., Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Hardware Components in bulk from E-SUN Technology Co., Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shenzhen, Guangdong
Name
Mr. Hellen Yu
Address
Room 1802 International Science & Technology Building 3007 shennan Mid-shennan Road, Shenzhen, Guangdong, 518000, China
laptop adapter in Shenzhen
Report incorrect details









































