
Ir Cctv Dome Camera - High Grade Quality | Advanced Security Monitoring Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| IR LEDs | 36 |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Dimensions | 150mm Dia |
| Features | Night vision, Wide angle, High resolution, Weatherproof, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rohin Communications has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Rohin Communications at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Amit Sharma
Address
Plot No. 1/5183, Balbir Nagar, Shahdara, Near Arvachini School, Delhi, Delhi, 110032, India
cctv dome camera in Delhi
Report incorrect details









































