
Cctv Dome Camera - 1 Mp, 3.6 Mm Lens, 36 Ir Leds, 20 M Night Vision | Superior Grade Performance, Reliable Surveillance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1 MP |
| Lens | 3.6 mm |
| IR LEDs | 36 |
| Night Vision Range | 20 m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Security surveillance in Patna, Bihar, India. Ideal for homes, businesses, and other locations requiring reliable security monitoring. |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Color | White |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Easy Install, Durable Design, Reliable Security |
Product Overview
Key Features
36 IR
20 M
1 MP
3.6 MM Lens
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ITM Secure Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ITM Secure Solution at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Patna, Bihar
Proprietor
Mr. Amarendra Tiwari
Address
Sanjay Nagar, Mithapur, Near LABS Building, Patna, Bihar, 800001, India
cctv dome camera in Patna
Report incorrect details





















