
Ir Bullet Camera - High-quality Hd Imaging | Versatile For Offices, Schools, Colleges, Multiplexes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CCD |
| Lens | 3.6mm |
| Resolution | 600TVL |
| IR LEDs | 24pcs |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Surveillance in Offices,Colleges,Schools,Multiplexes |
| Weight | 1kg |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Protection Rating | IP66 |
| Features | Night vision, Wide angle, Outdoor use, Easy install, Durable casing, High resolution, Remote viewing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Annex Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Annex Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Nath Shinde
Address
Unit No-2, Dalbir Apt, Kisan Nagar-3, Wagle Estate, Near Neptune Element It Park, Thane (W), Thane, Maharashtra, 400604, India
ir bullet camera in Thane
Report incorrect details


































