
Cctv Ir Bullet Camera - 1.3 Mp Digital Ip Wired Camera, 15-25m Range, Day & Night Vision, Led Array
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Brand | Hikvision, CP Plus, Securus |
| Camera Type | Bullet |
| Resolution | 1.3 MP |
| Lens Size | 3.6 mm |
| IR Range | 15-25 m |
| Usage | Indoor/Outdoor security surveillance |
| Power | 12V DC |
| Features | Night Vision, IR Illumination, High Resolution, Wide Angle, Weatherproof, Easy Install |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Product Details:
BrandHik vision, CP Plus, Securus
Camera FeatureLED Array
Camera Range15 to 20 m, 20 to 25 m
Camera Resolution (MP)1.3 MP
Camera TechnologyDigital Camera, IP Camera
Camera TypeWired Camera
Lens Size (mm)3.6 mm
UsageIndoor Use
Vision typeDay & Night
Minimum Order Quantity
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IT Net Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from IT Net Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Business Development Manager
Mr. Mohammed Asif
Address
Plot No.18, Ground Floor, B-Wing, Shiv Tower, Kopat, Thane West, Below Life Line Hospital, Thane, Maharashtra, 400602, India
ir bullet camera in Thane
Report incorrect details




































