
Ir 64 Raw White Rice Broken (%): Depend On Buyer
Price: 69.83 INR / Kilograms
(66.50 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
80.00 INR / Kilograms
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
50
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Type | Long Grain Rice |
| Cultivation Type | Common |
| Style | Dried |
| Dried | Yes |
| Rice Size | Long Grain |
| Purity | 95% |
| Broken (%) | Depend On Buyer |
| Crop Year | 2021 Years |
| Shelf Life | 2 Years |
| FOB Port | Nava Sheva Port |
| Supply Ability | 150 Per Day |
| Delivery Time | 15 Days |
| Packaging Details | Container |
| Main Domestic Market | All India |
| MRP | 80.00 INR |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| GSTIN | 5% |
| Price | 66.50 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 2500 |
| Brand Name | Shazia |
| Max Quantity | 2500 |
| Packsize | 50 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Min Quantity | 1 |
| Product Unit | 1 Kilograms/Kilograms |
| Color | White |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCH3738H1ZM
Certification
ISO 22000:2005, HACCP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCH3738H1ZM
Delhi, Delhi
Accepts only Foreign inquiries
Director
Mr Mohit Gupta
Members since
5 Years
Address
FF-37, Pearl Omaxe Building, Netaji Subhash Place, Pitampura, Delhi, Delhi, 110034, India
non basmati rice in Delhi
Report incorrect details










































