
Hdpe Plastic Pipes
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Safal Polymers
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-1000mm |
| Length | 6m |
| Pressure Rating | 16 bar |
| Wall Thickness | Schedule 40 |
| Usage | Water supply, drainage, gas |
| Standards | ASTM D3350 |
| Features | Durable, Easy Install, High endurance, Supreme finish |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAKPM7664C1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAKPM7664C1ZL
Rohtak, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Surender Kumar Manchanda
Address
Rohtak Road, Near Ajit Singh Filling Station, Kalanaur, Rohtak, Haryana, 124113, India
hdpe plastic pipes in Rohtak
Report incorrect details

























