
Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Shree
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Pressure Rating | 16 bar |
| Length | 50-100 m |
| Usage | Water and chemical conveyance |
| Standards | IS 4984 |
| Features | High Strength, Leak Proof, UV Resistant, Chemical Resistant, High Pressure |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 2000 m Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | Customized packing. |
| Main Domestic Market | Rajasthan |
| Certifications | ISI Approved. |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08ADDFS4333C1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08ADDFS4333C1ZD
Udaipur, Rajasthan
Sales Manager
Mr Chinmay Garg
Address
G-97, Road no 12, RIICO IID Kaladwas, Udaipur, Rajasthan, 313001, India
hdpe plastic pipes in Udaipur
Report incorrect details
































