
Hdpe Pipes - Premium Quality , Durable And Long Lasting Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-1000mm |
| Length | 6-12m |
| Pressure Rating | 6-20bar |
| SDR | 11-26 |
| Color | Black |
| Usage | Water supply, drainage, gas distribution |
| Features | Durable, Long-lasting, High quality, Competitive price, Versatile applications |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shijiazhuang Kinglead has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from Shijiazhuang Kinglead at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Establishment
1998
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shijiazhuang, Hebei
HDPE Pipe
Mr. Kevin Yao
Address
Xinhua District, Shijiazhuang, Hebei, 050000, China
hdpe pipe jointing machine in Shijiazhuang
Report incorrect details
























