
Hdpe Pipes - High Density Polyethylene | Smooth Interior Surface, High Performance, Easy Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-1000mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 6m |
| Standard | IS 4984 |
| Color | Black |
| Usage | Water distribution, pumping applications |
| Features | Smooth interior, High performance, Easy operation, Durable, Affordable |
Product Overview
Key Features
* Smooth interior surface
* High performance
* Easy operation
Know for its quality and durability, our range of HDPE Pipes is available at most affordable prices.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. N. Infra project has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipes in bulk from A. N. Infra project at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Manager
Mr. Rahul N. Barot
Address
Shop no. 1, Hindi Bhawan, Opposite Jogila Market, Uthalsar, Thane, Maharashtra, 400601, India
hdpe water pipe in Thane
Report incorrect details








































