
Narmada Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-1000 mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Standard | IS 4984 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Length | 6m |
| Features | Durable pipes, Long lifespan, High performance, Defect-free, Wide Usage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Narmada Pipe Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Narmada Pipe Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1990
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
MANAGING DIRECTOR
Mr. Manjunath G.d
Address
Plot No.1/15, Mandi Verappa Lane, 1st Cross, S. J. P. Road, Bengaluru, Karnataka, 560002, India
hdpe water pipe in Bengaluru
Report incorrect details

































