
Ananya Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 100-500m |
| Usage | Irrigation, water supply, drainage |
| Standards | IS 4984 |
| Features | Durable Pipes, High Strength, Cost Effective, Fine Finish, Rugged Construction |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ananya Greentech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Ananya Greentech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
director
Mr. Dasari Aruna
Address
Plot No.156/A, Eastern Part, Phase 2, IDA Cherlapally, Hyderabad, Telangana, India
hdpe water pipe in Hyderabad
Report incorrect details




























