
Maharaja Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Standards | IS:4984:95 |
| Length | 100m coils |
| Usage | Irrigation, water supply |
| Features | Durable pipes, UV resistant, Reliable flow, Cost effective, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Maharaja Plastics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Maharaja Plastics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Partner
Mr. Tarun Patel
Address
Plot No- 4, GIDC Industrial Estate, Padhadri, Rajkot, Gujarat, 362001, India
hdpe water pipe in Rajkot
Report incorrect details










































