
Veer Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Blue |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 500m coils |
| Compliance | IS 4984 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Features | High strength, Durable pipes, Chemical resistant, Lightweight, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VEER VISIONS (P) LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from VEER VISIONS (P) LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1988
GST NO
02AAACV4572D1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 02AAACV4572D1ZQ
Parwanoo, Himachal Pradesh
MG. Director
Mr. Anil Kumar Tikku
Address
Plot No. 30, Sector-5, Parwanoo, Himachal Pradesh, 173220, India
hdpe water pipe in Parwanoo
Report incorrect details









































