
Reliance Hdpe Pipes
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 6m |
| Color | Black |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Standards | IS 4974 |
| Features | Durable, Chemical resistant, High flow, Cost-effective, Leak-proof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Reliance Pipe Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from Reliance Pipe Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAHFR2081D1ZJ
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAHFR2081D1ZJ
Junagadh, Gujarat
Partner
Mr. Bhavesbhai
Address
PLOT NO-609, GIDC-2, SABALPUR, Junagadh, Gujarat, 362037, India
hdpe water pipe in Junagadh
Report incorrect details
































