
Hdpe Pipes By Sterling Pipe Incorporation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Diameter Range | 20-100 mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Length | 50m coils |
| Standards | IS 4984 |
| Usage | Water supply and irrigation systems |
| Features | Durable pipes, High quality, Long lasting, Reliable flow, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, STERLING PIPE INCORPORATION has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy HDPE Pipes in bulk from STERLING PIPE INCORPORATION at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2013
GST NO
24ACHFS9604F1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ACHFS9604F1Z3
Rajkot, Gujarat
Managing Director
Mr Sushant Kumar Dash
Address
Plot No: 140, Survey No:129, Nr Shantidham Society, Shantidham, Veraval-Shapar, Rajkot, Gujarat, 360024, India
hdpe water pipe in Rajkot
Report incorrect details





































