
Hdpe Pipe Machine - Premium Quality Components | Longer Service Life, Excellent Performance, Sturdy Design, Simple Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Dimensions | Variable |
| Power | 20kW |
| Capacity | 100mm |
| Speed | 150rpm |
| Usage | HDPE pipe production. Creates various sizes of pipes. |
| Compliance | ISO9001 |
| Features | Durable Design, Simple Operation, High Output, Long Life, Efficient Process |
Product Overview
Key Features
We
are one of the leading organizations, engaged in offering a broad
array of HDPE
Pipe Machine.
Designed as per the set market standards of quality, this machine is
manufactured by our deft professionals using premium quality
components at our well-equipped manufacturing unit. This machine
is
widely used to manufacture various HDPE pipes and other products. We
offer this HDPE
Pipe Machine
in different specifications at the most affordable price to the
clients.
Features:
Longer
service lifeExcellent
performanceSturdy
construction
Simple operation
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MOHINI ENGINEERING WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Machineries from MOHINI ENGINEERING WORKS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Master Raman
Address
H-1-83(A), Sarna Dungar Industrial Area, Opp. BSNL- Office Jhotwara Ext., Jaipur, Rajasthan, 302012, India
hdpe pipe machine in Jaipur
Report incorrect details







































