
Hdpe Pipe - 20-100mm Diameter, 6m Length, Black | High Strength, Durable, Easy To Cut, Excellent Weatherability, High Pressure Rating 10-25 Bar
Price: 130.00 INR
(130.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Wall Thickness Range | 2-10mm |
| Pressure Rating | 10-25 bar |
| Length | 6m |
| Color | Black |
| Usage | High-pressure fluid conveyance, water supply, drainage systems |
| Features | High strength, Excellent weatherability, Easy to cut, High pressure, Durable, Cost effective |
| Stock Quantity | 100 |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 20 |
| Moq | 20 |
| Product Unit | 20 Kilograms/Kilograms |
| Currency | INR |
| Price | 130.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAGHN8518L1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAGHN8518L1ZL
Shamli, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Naresh Gill
Address
SKM Stone Industrial Estate, Kairana Road, Shamli, Uttar Pradesh, 247776, India
hdpe water pipe in Shamli
Report incorrect details






























