
Hdpe Drainage Pipe - Application: Jalnigam Dranage
Price: 106.20 INR / Piece
(90.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
106.20 INR / Piece
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
500
In Stock
Product Specifications
| Diameter | 3 Inch (in) |
| Color | BLACK |
| Application | JALNIGAM DRANAGE |
| Shape | ROUND |
| Material | HDPE |
| Standard | AISI |
| Surface Treatment | Other |
| Section Shape | Round |
| Length | 6 Meter (m) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Loose |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 90.00 INR (Approx.) |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 5000 |
| Shipping Type | actual |
| Color | BLACK |
| GSTIN | 18% |
| Pkg Box Length | 600.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 500 Piece/Pieces |
| Mop | 500 |
| Brand Name | AR INDUSTRIES |
| Pkg Box Breadth | 8.00 cm |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| MRP | 106.20 INR |
| Minimum Ordered Packs | 500 |
Product Overview
Key Features
| Material | HDPE |
| Color | Black |
| Size | 3 Inch |
| Surface Treatment | Black Color |
| Condition | New |
| Usage/Application | DRAINAGE |
| Unit Length | 6 Meter |
Minimum order quantity: 500 Meter
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AR INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from AR INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09KISPS9128D1ZD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09KISPS9128D1ZD
Noida, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Manager
Mr Arunesh Singh
Address
Plot No. A-37, Ground Floor, Near Jal Ghar, Sector- 5, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
hdpe water pipe in Noida
Report incorrect details

































